Kalender

Legend

Ajakava

Juhend

Tulemused

Kalev Spa

Seda, et bassein sobib suurepäraselt taastusraviks, teavad kõik. Kuid kuidas muuta see tervete kergejõustiklaste jõutreeningu programmi osaks? Kasutades natuke loovust saavad basseinitreeningud tõsta sportlaste üldist võimekust, kaitstes neid samas ülekoormusvigastuste eest.

Basseinis treenimisel on palju eeliseid. Rinnuli vees seistes kaalub sportlane vaid 10 protsenti oma kehakaalust. Selline kehakaalu vähendamine tähendab, et sportlane saab tugevamini ja suurema intensiivsusega treenida mitu päeva järjest, põhjustamata liigeste kulumist ja üldist lihaste valulikkust. Lisaks pakub vesi 12% suuremat vastupanu, kui õhk, kuna puuduvad gravitatsioonijõud. Kõlab teleturulikult aga 30 minutit basseinis treenimine annab teile kahetunnise maismaatreeninguga sarnased tulemused. Vees kehtib reegel - mida tugevamini sellest läbi surute või tõmbate, seda suuremat vastupanu tunnete. Vesi sunnib sportlast oma lihaseid ekstsentriliselt ja kontsentriliselt töötama. See arendab vastastikuseid lihaseid võrdsel määral ning õpetab neile kokku tõmbumist ja lõdvestamist.

Antud koolitus sobib nii sportlastele, kui ka treeneritele.

Treeningu viib läbi Karl Lumi (11x Eesti meister kõrgushüppes)

Karl on 7-võistluse maailmarekordi omaniku Ashton Eatoni eeskujul üle 4 aasta suure osa oma treeningutest teinud just basseinis.

Treening toimub 3. november.

Kell 10:30 teooria Kalev Spa sissepääsu juures kohvikus.

Kell 11:00 alustame basseini juures praktikaga.

Osalemiseks on vajalik end registreerida SIIN

Registreerimine kuni 27.oktoober 2019.

Osalejate arv on piiratud. Treening on EKJL liikmetele tasuta.

Lisainfo:
sportlaskomisjon@ekjl.ee